Kurz

TKANÍ NA TKALCOVSKÉM STAVU, Barvení osnov a útků

Datum: 5.7.2023

6500 Kč

Speciální letní kurz plný barev s Annnou Batistovou - https://www.annine.cz/.

Celkem kurz zahrnuje tři projekty.  Naučíte se barvit osnovu technikou IKAT. Malovaný útek. Barevný přechod a samovzorující útek.

Budete barvit a tkát na vlněné příze. Naučíte se spočítat, kolik příze je potřeba na pléd či šál. Sami si nabarvíte útek i osnovu, aby byl Váš výrobek originální a zajímavý.  Naučíte se, jak si barvit útek, aby samovzoroval. malovaná osnova

V létě můžete využít zázemí velké zahrady a tkát si ve stínu stromů. Kdo bude chtít, může se naučit příst na kolovrátku a připravit si i vlastní přízi na tkaní. 

Po celou dobu kurzu budete mít k dispozici svůj tkalcovský stav.  barevný přechod

Kdo se bude chtít v letním kurzu věnovat jen tkaní, využije zázemní na ší Tkalcovny - je vybavená 10 druhy tkalcovských stavů  různých typů a výrobců, kdy máte jedinečnou možnost vyzkoušet, který je ten správný pro Vás. Tkát můžete s vlnou, lnem, bavlnou, různými směsi. 

Naučíte se připravit si osnovu a natáhnout ji na stav. Přidáte si pokročilé tkalcovské techniky a tkaní pokročilých vazeb Naučíte se pracovat samostatně pomocí vazebních tabulek.  

Možnost využít i dvoudenní variantu: Cena  za dvoudenní variantu je  2850,-

Ubytování: můžete využít ubytování ve dvou - tří lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a kuchyňkou za 400/noc. 

 Foto z kurzů např. zde.

K dispozici množství přízí na výběr, několik druhů tkalcovských stavů, skripta. Zkušený lektor Vás zasvětí do základů tkalcovských technik. 

Od. 10 hodin do 18 hodin. Den uběhne velmi rychle a věřím, že nebudete chtít přestat tkát. Výuka je rozdělena do bloků, u stavů se pohodlně sedí a v poledne je připraveno občerstvení.  V neděli se pracuje do 14 hodin. 

latka1

 

Přihlásit se on-line

Na kurz se již nelze přihlašovat

Zpět na Kurzy pro veřejnost