Kurz

TKANÍ NA TKALCOVSKÉM STAVU

Datum: 25.2.2023

2850 Kč

Tkalcovna je vybavená 10 druhy tkalcovských stavů  různých typů a výrobců, kdy máte jedinečnou možnost vyzkoušet, který je ten správný pro Vás. Na výběr mnoho barev útkových přízí. 

Kurz tkaní na tkalcovském stavu nabízí možnost naučit se tkát na vícelistém tkalcovském stavu. Během dne se seznámíte se základy techniky, naučíte se číst vazební tabulky a tkát vzory. Utkáte si např. tašku, šálu,  polštáře.... 

Natahování osnovy a Tkaní pokročilých vazeb - výuka pokračuje v neděli a k utkanému polštáři můžeme přidat tašku tkanou složitější vazbou, kombinováním materiálů. Výhoda delší varianty je kromě většího množství utkané látky i zafixování techniky, procvičení vazeb a kombinování vzorů. Naučíte se pracovat samostatně pomocí vazebních tabulek.  Naučíte se natahovat osnovu na tkalcovský stav. 

Cena celkem za obě varianty 2850,-

Ubytování: můžete využít ubytování ve dvou - tří lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a kuchyňkou za 400/noc. 

 Foto z kurzů např. zde.

K dispozici množství přízí na výběr, několik druhů tkalcovských stavů, skripta. Zkušený lektor Vás zasvětí do základů tkalcovských technik. 

Sobota: Od. 10 hodin do 18 hodin. Den uběhne velmi rychle a věřím, že nebudete chtít přestat tkát. Výuka je rozdělena do bloků, u stavů se pohodlně sedí a v poledne je připraveno občerstvení.  Můžete si tkát i večer, dílna je tkalcům k dispozici. V neděli se pracuje do 15 hodin. 

latka1

latka2

Zpět na Kurzy pro veřejnost