Kurz

TKANÍ NA TKALCOVSKÉM STAVU

Datum: 12.3.2022

1500 Kč

Dvoudenní kurz tkaní.12.-13.3.2022

Tkalcovna je vybavená 10 druhy tkalcovských stavů  různých typů a výrobců, kdy máte jedinečnou možnost vyzkoušet, který je ten správný pro Vás. 

Varianta I. Kurz tkaní na tkalcovském stavu nabízí možnost naučit se tkát na vícelistém tkalcovském stavu. Během dne se seznámíte se základy techniky, naučíte se číst vazební tabulky a tkát vzory. Utkáte si např. tašku, šálu,  polštáře.... Cena 1500,- (jednodenní)

Varianta II.:sobota a neděle: Natahování osnovy a Tkaní pokročilých vazeb - výuka pokračuje v neděli a k utkanému polštáři můžeme přidat tašku tkanou složitější vazbou, kombinováním vzorů. Výhoda delší varianty je kromě většího množství utkané látky i zafixování techniky a procvičení vazeb. Naučíte se pracovat samostatně pomocí vazebních tabulek.  Naučíte se natahovat osnovu na tkalcovský stav. 

Cena celkem za obě varianty 2400,-

Ubytování: můžete využít ubytování ve dvou - tří lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením a kuchyňkou za 300/noc. 

 Foto z kurzů např. zde.

K dispozici množství přízí na výběr, několik druhů tkalcovských stavů, skripta. Zkušený lektor Vás zasvětí do základů tkalcovských technik. 

Od. 10 hodin do 18 hodin. Den uběhne velmi rychle a věřím, že nebudete chtít přestat tkát. Výuka je rozdělena do bloků, u stavů se pohodlně sedí a v poledne je připraveno občerstvení.  V neděli se pracuje do 15 hodin. 

latka1

latka2

Zpět na Kurzy pro veřejnost